Make your own free website on Tripod.com

 

 

Zemljano betonski radovi ponovo

 

Subject: [Fwd: Zemljano betonski radovi ponovo] Prilog antologijski fotosi komada 3

Date: Mon, 12 Jul 2004 16:32:46 +0200

From: Ruzica Nikolic <rufizhem@EUnet.yu>

To: Antonije Onjia <onjia@vin.bg.ac.yu>, Belic Dragoljub <belicd@ff.bg.ac.yu>, Branislav Djurasevic <bdjuras@rt270.vin.bg.ac.yu>,

Emilija Lazic <elazic@vin.bg.ac.yu>, Ivana <aivana@rt270.vin.bg.ac.yu>,

Jela <lelas@vin.bg.ac.yu>, Milan <tmsj@ptt.yu>,

"Milan M. Cirkovic" <arioch@EUnet.yu>, Milorad Jeremic <jeremic@ffh.bg.ac.yu>

CC: Mirjana Pavlovic <epavlomi@rt270.vin.bg.ac.yu>,

Petar Grujic <grujic@octopus.phy.bg.ac.yu>,

"nadak@vin.bg.ac.yu" <nadak@vin.bg.ac.yu>,

"Prof. Jasmina Vujic" <vujic@maxwell.berkeley.edu>,

Radmila Lucic <rlucic@rt270.vin.bg.ac.yu>, Slavko Mentus <Slavko@ffh.bg.ac.yu>,Slobodan MILONJIC <smiloni@rt270.vin.bg.ac.yu>,

Zoran Tomic <zorant@rt270.vin.bg.ac.yu>, stem@vin.bg.ac.yu, miljov@vin.bg.ac.yu, tjapkin@EUnet.yu

 

Subject: Zemljano betonski radovi ponovo

Date: Mon, 12 Jul 2004 15:29:25 +0200

From: "Filip R. Vukajlovic" <filipv@rt270.vin.bg.ac.yu>

To: <zlatkora@vin.bg.ac.yu>

CC: "Tibor Sabo" <tibor.sabo@mntr.sr.gov.yu>, <sjokic@vin.bg.ac.yu>,

 <maksin@vin.bg.ac.yu>, <office@vin.bg.ac.yu>,

<aleksandar.popovic@mntr.sr.gov.yu>, <alexd@vin.bg.ac.yu>, <grub@vin.bg.ac.yu>, <slavica@sezampro.yu>, <dvucovic@eunet.yu>, <oly@itn.sanu.ac.yu>, <vukovics@eunet.yu>, <dramican@vin.bg.ac.yu>, <pajovic@vin.bg.ac.yu>, <jcomor@vin.bg.ac.yu>, <vveljko@vin.bg.ac.yu>,

 References: 1 , 2

 

 

Postovane kolege,

 

Nova velika ulaganja u stare ciklotronske zemljano-betonske radove, koji nicemu korisnom nikad posluziti nece, nastavljaju se i pod novim mladim ministrom Popovicem. Pre njega su srpsku nauku, kroz ciklotronski projekat, uspesno potapali ministri: Trajkovic, Unkovic, Kanazir, Ivkovic i Domazet. Asistent Dinkic je nedavno ponovo resio da milionima dolara, tzv. 'ruskog duga',  pristupi reanimaciji ovog 'vremesnog mrtvaca' a ministar Popovic, nazalost, izgleda da nije imao 'petlju' da se suprotstavi ovoj gluposti (i da li su ga uopste pitali?). Potsecajuci vas slikama iz 1993. i 1997. godine na neke predsednike vlada i srecna lica nasih rukovodilaca-gradjevinara (mama je tu samo zbog kontinuiteta sa prethodnim 'nenarodnim rezimima' kojih je, kao sto znate, bilo vise) zeleo bih da vas upozorim da bi 'ruski dug' mogao da se upotrebi mnogo korisnije i smislenije (na primer za odnosenje istrosenog goriva iz bazena oko reaktora). U svakom slucaju, ministar Popovic i asistent Dinkic bi trebalo da po pitanjima nauke potraze savet starijih i pametnijih, onih koji su svojim rezultatima i prethodnim predvidjanjima dokazali da njihove savete slusati vredi. U medjuvremenu, ako kojim slucajem nastave da hrle u 'svetlu ciklotronsko-medicinsku buducnost', ne bi bilo s gorega da razmisle i ekipu vecitih neuspesnih rukovodilaca zamene sposobnijom. Ili se mozda ciklotronski projekat u Srbiji samo 'sa oca na sina prenosi'? 

 

S pozdravom,

 

Filip Rake Vukajlovic

naucni savetnik INN

 

 

Atacment: Secate li se ovih ljudi (1993 g, 1997g).jpg